fbpx

Wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie

Jeśli wybieracie się w najbliższych miesiącach zagranicę to jest okazja zaoszczędzić. Najwięksi pośrednicy zapowiedzieli, że wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie najpopularniejszych na świecie destynacji.

Kiedy wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie?

Już za kilkanaście dni. W ostatnich dniach poinformowało o tym dwóch dużych sprzedawców takich karnetów: Sightseeing Pass oraz Go City.

W przypadku Sightseeing Pass podwyżki mają zostać wprowadzone od lutego, nie została podana dokładna data, zatem należy się spodziewać, że będzie to już od 1-go. Natomiast Go City zapowiedziało podniesienie cen od 6 lutego.

Należy się spodziewać, że wkrótce po tym jak ceny podniosą te dwie firmy, to samo zrobią pozostali sprzedawcy karnetów.

O ile wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie?

Nie zostało to jeszcze oficjalnie podane. Jednak uzasadnieniem wzrostów cen jest oczywiście inflacja, z którą mamy do czynienia na całym świecie. Zatem można spodziewać się wzrostów w przedziale 10-20%, w zależności od destynacji.

Takie wzrosty procentowe przełożą się na kwoty rzędu kilkunastu dolarów lub euro więcej na każdym karnecie. W przypadku karnetów kilkudniowych skala podwyżek może wynosić nawet dziesiątki dolarów.

Wzrost cen karnetów na zwiedzanie USA

Obu pośredników zapowiada wzrost cen na wszystkie destynacje w USA. Zakładając, że wzrost cen będzie równy maksymalnej inflacji jaką widzieliśmy na przestrzeni ostatnich miesięcy oznacza to, że karnety podrożeją o 10%.

Ile to będzie dokładnie? Oznacza to, że popularny jednodniowy New York Pass podrożeje zapewne ze 154$ na 169$. W przypadku opcji na 3 dni będzie to już możliwy wzrost z 309$ na 340$.

W przypadku kilku osobowej rodziny różnica w budżecie na zwiedzanie będzie wynosiła o kilkaset złotych więcej niż obecnie.

Czy warto kupić z wyprzedzeniem?

Jeśli masz już zaplanowany wyjazd to oczywiście warto. Karnety są w większości ważne przez 12 miesięcy od dnia zakupu. Zatem już teraz można je nabyć planując wyjazd w całym 2023 roku.

Dodatkowo aktualnie część karnetów można kupić na zimowych wyprzedażach. Sightseeing Pass oferuje karnety z 10$ zniżką. Dodatkowo do końca stycznia można skorzystać z kodu JAN23, dzięki któremu zaoszczędzicie kolejne kilka dolarów na każdym karnecie.

Jakie destynacje obejmie wzrost cen karnetów na zwiedzanie?

Sightseeing Pass to przede wszystkim karnety na zwiedzanie najpopularniejszych amerykańskich miast, m.in: Nowy Jork, Filadelfia, Waszyngton, Miami, San Francisco, Las Vegas czy Los Angeles. Mają jednak w ofercie także dwie destynacje poza USA: Londyn oraz Malagę.

Go City jest graczem bardziej globalnym, ale tutaj też znajdziecie wiele amerykańskich destynacji: Chicago, Filadelfię, Las Vegas, Los Angeles, Miami, Nowy Orlean, Nowy Jork ale także np. Oahu.

Poza nimi jest oferta karnetów największych miast Europy: Amsterdam, Barcelona, Dublin, Goteborg, Londyn, Madryt, Paryż, Rzym, Sztokholm czy Wiedeń. Oraz kilka topowych destynacji na świecie: Bangkok, Cancun, Dubaj, Hong Kong, Seul, Singapur oraz Sydney.

W poście zamieszczone są linki afiliacyjne.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Śmierć bizona w Yellowstone. Winny turysta

Bezmyślny turysta spowodował śmierć bizona w Yellowstone. Władze parku wszczęły dochodzenie i poszukują osoby, która złamała reguły postępowania w parku narodowym. Zasady obowiązujące w parkach...

Zniesienie wymogu szczepienia przy podróży do USA

Wielu turystów oczekiwało na tą informację. Biały Dom ogłosił bliskie zniesienie wymogu szczepienia przeciw COVID-19 przy podróży do USA. DATA ZNIESIENIA WYMOGU SZCZEPIEŃ DLA PODRÓŻUJĄCYCH...

Formuła 1 w Las Vegas

W tym roku na fanów sportów samochodowych za oceanem czeka wyjątkowa gratka. Formuła 1 w Las Vegas. Nocny wyścig ulicami miasta, który będzie można obserwować nawet ze swojego pokoju hotelowego.

Najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku

Kiedy Manhattan zaczął rosnąć w górę? Czy najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku ciągle jeszcze stoją? Które to są budynki? Zapraszam do spojrzenia wstecz, o niemal 150 lat, tego w historię wielkiego miasta.

Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA

Planując wyprawę za ocean warto zaoszczędzić na każdym możliwym kroku. Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA mogą zmniejszyć cenę wyprawy nawet o setki...

Koszt wyjazdu do USA w 2023 roku

Zaczynasz planować wyprawę do Stanów? Zobacz jaki jest koszt wyjazdu do USA w 2023 roku. I jak zmieniły się poszczególne ceny od początku ubiegłego...

Angels Landing – zasady wejść w roku 2023

Zion National Park ogłosił terminy zapisów na loterię dla osób, które chcą wejść na szlak do fenomenalnego punktu widokowego Angels Landing. Program zezwoleń w 2022...

Dni darmowego wstępu do amerykańskich parków w 2023 roku

Agencja zarządzająca parkami narodowymi w USA ogłosiła właśnie dni darmowego wstępu do amerykańskich parków narodowych w przyszłym roku
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x