fbpx

Wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie

Jeśli wybieracie się w najbliższych miesiącach zagranicę to jest okazja zaoszczędzić. Najwięksi pośrednicy zapowiedzieli, że wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie najpopularniejszych na świecie destynacji.

Kiedy wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie?

Już za kilkanaście dni. W ostatnich dniach poinformowało o tym dwóch dużych sprzedawców takich karnetów: Sightseeing Pass oraz Go City.

W przypadku Sightseeing Pass podwyżki mają zostać wprowadzone od lutego, nie została podana dokładna data, zatem należy się spodziewać, że będzie to już od 1-go. Natomiast Go City zapowiedziało podniesienie cen od 6 lutego.

Należy się spodziewać, że wkrótce po tym jak ceny podniosą te dwie firmy, to samo zrobią pozostali sprzedawcy karnetów.

O ile wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie?

Nie zostało to jeszcze oficjalnie podane. Jednak uzasadnieniem wzrostów cen jest oczywiście inflacja, z którą mamy do czynienia na całym świecie. Zatem można spodziewać się wzrostów w przedziale 10-20%, w zależności od destynacji.

Takie wzrosty procentowe przełożą się na kwoty rzędu kilkunastu dolarów lub euro więcej na każdym karnecie. W przypadku karnetów kilkudniowych skala podwyżek może wynosić nawet dziesiątki dolarów.

Wzrost cen karnetów na zwiedzanie USA

Obu pośredników zapowiada wzrost cen na wszystkie destynacje w USA. Zakładając, że wzrost cen będzie równy maksymalnej inflacji jaką widzieliśmy na przestrzeni ostatnich miesięcy oznacza to, że karnety podrożeją o 10%.

Ile to będzie dokładnie? Oznacza to, że popularny jednodniowy New York Pass podrożeje zapewne ze 154$ na 169$. W przypadku opcji na 3 dni będzie to już możliwy wzrost z 309$ na 340$.

W przypadku kilku osobowej rodziny różnica w budżecie na zwiedzanie będzie wynosiła o kilkaset złotych więcej niż obecnie.

Czy warto kupić z wyprzedzeniem?

Jeśli masz już zaplanowany wyjazd to oczywiście warto. Karnety są w większości ważne przez 12 miesięcy od dnia zakupu. Zatem już teraz można je nabyć planując wyjazd w całym 2023 roku.

Dodatkowo aktualnie część karnetów można kupić na zimowych wyprzedażach. Sightseeing Pass oferuje karnety z 10$ zniżką. Dodatkowo do końca stycznia można skorzystać z kodu JAN23, dzięki któremu zaoszczędzicie kolejne kilka dolarów na każdym karnecie.

Jakie destynacje obejmie wzrost cen karnetów na zwiedzanie?

Sightseeing Pass to przede wszystkim karnety na zwiedzanie najpopularniejszych amerykańskich miast, m.in: Nowy Jork, Filadelfia, Waszyngton, Miami, San Francisco, Las Vegas czy Los Angeles. Mają jednak w ofercie także dwie destynacje poza USA: Londyn oraz Malagę.

Go City jest graczem bardziej globalnym, ale tutaj też znajdziecie wiele amerykańskich destynacji: Chicago, Filadelfię, Las Vegas, Los Angeles, Miami, Nowy Orlean, Nowy Jork ale także np. Oahu.

Poza nimi jest oferta karnetów największych miast Europy: Amsterdam, Barcelona, Dublin, Goteborg, Londyn, Madryt, Paryż, Rzym, Sztokholm czy Wiedeń. Oraz kilka topowych destynacji na świecie: Bangkok, Cancun, Dubaj, Hong Kong, Seul, Singapur oraz Sydney.

W poście zamieszczone są linki afiliacyjne.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA

Już wkrótce fotograficzno-astronomiczna okazja tego roku. Będzie to całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA, ale obserwować je będzie można także w innych krajach.

Cała trasa Route 66 z chatGPT

Odkryj uroki kultowej Route 66 z chatGPT – sztuczna inteligencja została twoim przewodnikiem po legendarnej trasie pełnej historii i przygód.

Aktualne ceny w Liechtensteinie

Czasem droga na wakacje prowadzi nas do alpejskiego księstwa. Wato zatem wiedzieć jakie są aktualne ceny w Liechtensteinie, czy warto się zatrzymać tam na zakupy?

Top of the Rock – taras widokowy z nową atrakcją

Jeden z najstarszych tarasów widokowych w Nowym Jorku się zmienia. Top of the Rock zyskał atrakcję, dzięki której odwiedzający będą mogli doświadczyć czegoś wyjątkowego i może nieco przerażającego.

Ceny alkoholu w Norwegii

Przed wyjazdem warto zwrócić uwagę, że ceny alkoholu w Norwegii są znacznie wyższe niż u nas, a jego dostępność bardzo mocno ograniczona. Pomysł na wakacyjnego drinka będzie tam dużo droższy niż w Polsce.

Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA

Planując wyprawę za ocean warto zaoszczędzić na każdym możliwym kroku. Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA mogą zmniejszyć cenę wyprawy nawet o setki...

Sphere – Las Vegas przebiło Dubaj?

Turystom już nie wystarczą automaty, ruletka, karuzele sklepy czy fontanny. To można zobaczyć w wielu miejscach na świecie. Ale Sphere Las Vegas jest tylko...

Obrączkowe zaćmienie słońca w USA

Podróżujących w październiku za ocean czeka nie lada gratka - obrączkowe zaćmienie słońca w USA. Gdzie i kiedy będzie je najlepiej widać?
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x