fbpx

W Utah odkryto tajemniczy monolit

W zachodnich Stanach jest mnóstwo niezamieszkałych terenów. Właśnie na takim odludziu w stanie Utah, w ostatnich dniach odkryto tajemniczy monolit, którego pochodzenie jest nieznane.

 

JAK I GDZIE ODKRYTO TAJEMNICZY MONOLIT?

Monolit został odkryty zupełnym przypadkiem. Załoga śmigłowca należącego do Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego patrolowała z powietrza bezkresne bezludzia stanu Utah.

Celem misji było liczenie dzikich owiec gruborogich. W jej trakcie załoga zauważyła w jednym z zagłębień terenu dziwny obiekt, który nie powinien się tam znajdować.

Po wylądowaniu w pobliżu członkowie załogi zeszli do wąwozu i zobaczyli ów tajemniczy monolit z bliska.

 

W Utah odkryto tajemniczy monolit
© Utah Department of Public Safety

Na odnalezionej strukturze nie ma żadnych oznaczeń. Nie wiadomo nic o tym kiedy powstała, ani kto jest jej autorem. Jedyne co wiadomo to przybliżona jej wysokość – biorąc pod uwagę wzrost przeciętnego człowieka – monolit ma około 3 metrów wysokości. I jest kolumną na podstawie trójkąta.

W Utah odkryto tajemniczy monolit
© Utah Department of Public Safety

Władze nie podały gdzie dokładnie znaleziono tajemniczy monolit. Z przekazanych informacji wynika, że była to południowo-wschodnia część stanu Utah.

Liczenie zwierząt odbywało się na terenach federalnych, zatem musi być to powyżej ziem należących do Indian Navajo.

screen google maps

W praktyce monolit może się znajdować gdziekolwiek na ogromnym obszarze. Tereny te są od wschodu ograniczone granicą stanu, od południa ziemiami Navajo, od zachodu kanionami wzdłuż rzeki Colorado i od północy parkiem Canyonlands.

Z map występowania w stanie Utach owiec wynika, że miejsce w którym znajduje się monolit jest położone gdzieś bliżej rzeki Colorado. Ale nadal jest to teren o szerokości rzędu 40 kilometrów i długości 100 kilometrów.

Według oświadczenia Departamentu miejsce odnalezienia nie zostało podane ze względu na to, że znajduje się na kompletnym odludziu. A osoby, które by się tam chciały udać i zobaczyć monolit najprawdopodobniej wymagałyby pomocy w wydostaniu się z tego miejsca.

Ale możemy się założyć, że za kilka miesięcy jednak gdzieś wypłynie informacja o lokalizacji tego miejsca.

 

 

TAJEMNICZY MONOLIT JEST NIELEGALNY

 

W Utah odkryto tajemniczy monolit
© Utah Department of Public Safety

 

Jak przypomina Departament Bezpieczeństwa Publicznego stanu Utah, nie ma znaczenia z jakiej planety pochodzi autor monolitu, stawianie takich struktur bez pozwolenia władz jest zabronione 😉

Pytanie jak szybko miejsce to stanie się miejscem pielgrzymek fanów teorii o odwiedzających nas obcych cywilizacjach? Dlatego prędzej czy później pojawią się tutaj także turyści. A czy wy chcielibyście takie miejsce odwiedzić gdyby była taka możliwość?

 

Inne ciekawe i mniej znane miejsce w okolicy opisałem w poście Valley of Gods – ukryty skarb Utah.

 

Właścicielem praw autorskich do wszystkich materiałów foto w poście jest Utah Department of Public Safety.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

4 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bartek
3 lat temu

Fajny ktoś miał pomysł.

Paulina
Paulina
3 lat temu

38°20’34.8″N 109°39’58.0″W

PODOBNE

Całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA

Już wkrótce fotograficzno-astronomiczna okazja tego roku. Będzie to całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA, ale obserwować je będzie można także w innych krajach.

Stewardessa radzi czy bredzi?

Ostatnio w polskich tzw. mediach pojawiła się seria niusów o tym co stewardessa radzi robić by pobyt w hotelu nie stał się koszmarem. Ale na wasze bezpieczeństwo w hotelu czyha wiele innych zagrożeń. Niektóre są śmiertelne!

Cała trasa Route 66 z chatGPT

Odkryj uroki kultowej Route 66 z chatGPT – sztuczna inteligencja została twoim przewodnikiem po legendarnej trasie pełnej historii i przygód.

Planowanie podróży z chatGPT

Planowanie podróży z ChatGPT otwiera przed tobą świat nieograniczonych możliwości. Dzięki sztucznej inteligencji możesz się dowiedzieć o miejscach, o których nie miałeś pojęcia, zaplanować najkrótszą trasę. A przy okazji oszczędzić czas, nerwy i pieniądze.

Pakowanie z ChatGPT: niezbędnik każdego turysty

Zmęczony wiecznym zapominaniem o czymś ważnym podczas pakowania? Pakowanie z ChatGPT to rozwiązanie twoich problemów! Dowiedz się, jak inteligencja sztuczna może zorganizować twój bagaż, zapewniając, że wszystko, czego potrzebujesz, znajdzie się w twojej walizce.

Efekt halo na niebie – kiedy występuje

Efekt halo fascynuje i inspiruje od wieków, łącząc naukę z magią natury. Czym jest to fascynujące zjawisko atmosferyczne i kiedy występuje?

Top of the Rock – taras widokowy z nową atrakcją

Jeden z najstarszych tarasów widokowych w Nowym Jorku się zmienia. Top of the Rock zyskał atrakcję, dzięki której odwiedzający będą mogli doświadczyć czegoś wyjątkowego i może nieco przerażającego.

Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA

Planując wyprawę za ocean warto zaoszczędzić na każdym możliwym kroku. Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA mogą zmniejszyć cenę wyprawy nawet o setki...
4
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x