fbpx

W Utah odkryto tajemniczy monolit

W zachodnich Stanach jest mnóstwo niezamieszkałych terenów. Właśnie na takim odludziu w stanie Utah, w ostatnich dniach odkryto tajemniczy monolit, którego pochodzenie jest nieznane.

 

JAK I GDZIE ODKRYTO TAJEMNICZY MONOLIT?

Monolit został odkryty zupełnym przypadkiem. Załoga śmigłowca należącego do Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego patrolowała z powietrza bezkresne bezludzia stanu Utah.

Celem misji było liczenie dzikich owiec gruborogich. W jej trakcie załoga zauważyła w jednym z zagłębień terenu dziwny obiekt, który nie powinien się tam znajdować.

Po wylądowaniu w pobliżu członkowie załogi zeszli do wąwozu i zobaczyli ów tajemniczy monolit z bliska.

 

W Utah odkryto tajemniczy monolit
© Utah Department of Public Safety

Na odnalezionej strukturze nie ma żadnych oznaczeń. Nie wiadomo nic o tym kiedy powstała, ani kto jest jej autorem. Jedyne co wiadomo to przybliżona jej wysokość – biorąc pod uwagę wzrost przeciętnego człowieka – monolit ma około 3 metrów wysokości. I jest kolumną na podstawie trójkąta.

W Utah odkryto tajemniczy monolit
© Utah Department of Public Safety

Władze nie podały gdzie dokładnie znaleziono tajemniczy monolit. Z przekazanych informacji wynika, że była to południowo-wschodnia część stanu Utah.

Liczenie zwierząt odbywało się na terenach federalnych, zatem musi być to powyżej ziem należących do Indian Navajo.

screen google maps

W praktyce monolit może się znajdować gdziekolwiek na ogromnym obszarze. Tereny te są od wschodu ograniczone granicą stanu, od południa ziemiami Navajo, od zachodu kanionami wzdłuż rzeki Colorado i od północy parkiem Canyonlands.

Z map występowania w stanie Utach owiec wynika, że miejsce w którym znajduje się monolit jest położone gdzieś bliżej rzeki Colorado. Ale nadal jest to teren o szerokości rzędu 40 kilometrów i długości 100 kilometrów.

Według oświadczenia Departamentu miejsce odnalezienia nie zostało podane ze względu na to, że znajduje się na kompletnym odludziu. A osoby, które by się tam chciały udać i zobaczyć monolit najprawdopodobniej wymagałyby pomocy w wydostaniu się z tego miejsca.

Ale możemy się założyć, że za kilka miesięcy jednak gdzieś wypłynie informacja o lokalizacji tego miejsca.

 

 

TAJEMNICZY MONOLIT JEST NIELEGALNY

 

W Utah odkryto tajemniczy monolit
© Utah Department of Public Safety

 

Jak przypomina Departament Bezpieczeństwa Publicznego stanu Utah, nie ma znaczenia z jakiej planety pochodzi autor monolitu, stawianie takich struktur bez pozwolenia władz jest zabronione 😉

Pytanie jak szybko miejsce to stanie się miejscem pielgrzymek fanów teorii o odwiedzających nas obcych cywilizacjach? Dlatego prędzej czy później pojawią się tutaj także turyści. A czy wy chcielibyście takie miejsce odwiedzić gdyby była taka możliwość?

 

Inne ciekawe i mniej znane miejsce w okolicy opisałem w poście Valley of Gods – ukryty skarb Utah.

 

Właścicielem praw autorskich do wszystkich materiałów foto w poście jest Utah Department of Public Safety.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

4 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bartek
2 lat temu

Fajny ktoś miał pomysł.

Paulina
Paulina
2 lat temu

38°20’34.8″N 109°39’58.0″W

PODOBNE

Obrączkowe zaćmienie słońca w USA

Podróżujących w październiku za ocean czeka nie lada gratka - obrączkowe zaćmienie słońca w USA. Gdzie i kiedy będzie je najlepiej widać?

Koniec (prawie) z airbnb w Nowym Jorku

Właściciele nieruchomości nagle zaczęli anulować rezerwacje. Wielu turystów jest zaskoczonych, ale to jest początek końca airbnb w Nowym Jorku. Miasto wygrało batalię sądową z najemcami

Nowy Jork podnosi ceny biletów

Od dziś, od północy miasto Nowy Jork podnosi ceny biletów na wszystkie usługi transportu publicznego. Drożeje między innymi najpopularniejsze wśród turystów metro.

Czy w amerykańskich parkach narodowych jest bezpiecznie?

Właściwie nie ma miesiąca by ktoś tam nie zginął. Lipiec pod tym względem jest już rekordowy. Jak do tego doszło? Sam oceń czy w amerykańskich parkach narodowych jest bezpiecznie.

Porównanie Las Vegas Pass – który wybrać?

Wybierasz się do Miasta Grzechu, chcesz kupić karnet i zaoszczędzić na zwiedzaniu? Zobacz porównanie cen Las Vegas Pass. Znajdź najlepsze atrakcje czekające na turystów. Las...

Nowy Jork pogrąża się w smogu z kanadyjskich pożarów

Płoną ogromne połacie lasów w Kanadzie, wiejące od północy wiatry zwiewają dym na wielkie miasta wschodniego wybrzeża. Od kilku godzin Nowy Jork pogrąża się...

Sztuczna inteligencja i Photoshop. Witamy w Matrixie.

Sztuczna inteligencja i Photoshop już wkrótce sprawią, że nie będziecie mieli bladego pojęcia czy to co widzicie jest realne. Oto przykład pochodzący z prostego...

Śmierć bizona w Yellowstone. Winny turysta

Bezmyślny turysta spowodował śmierć bizona w Yellowstone. Władze parku wszczęły dochodzenie i poszukują osoby, która złamała reguły postępowania w parku narodowym. Zasady obowiązujące w parkach...
4
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x