fbpx

W Utah odkryto tajemniczy monolit

W zachodnich Stanach jest mnóstwo niezamieszkałych terenów. Właśnie na takim odludziu w stanie Utah, w ostatnich dniach odkryto tajemniczy monolit, którego pochodzenie jest nieznane.

 

JAK I GDZIE ODKRYTO TAJEMNICZY MONOLIT?

Monolit został odkryty zupełnym przypadkiem. Załoga śmigłowca należącego do Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego patrolowała z powietrza bezkresne bezludzia stanu Utah.

Celem misji było liczenie dzikich owiec gruborogich. W jej trakcie załoga zauważyła w jednym z zagłębień terenu dziwny obiekt, który nie powinien się tam znajdować.

Po wylądowaniu w pobliżu członkowie załogi zeszli do wąwozu i zobaczyli ów tajemniczy monolit z bliska.

 

W Utah odkryto tajemniczy monolit
© Utah Department of Public Safety

Na odnalezionej strukturze nie ma żadnych oznaczeń. Nie wiadomo nic o tym kiedy powstała, ani kto jest jej autorem. Jedyne co wiadomo to przybliżona jej wysokość – biorąc pod uwagę wzrost przeciętnego człowieka – monolit ma około 3 metrów wysokości. I jest kolumną na podstawie trójkąta.

W Utah odkryto tajemniczy monolit
© Utah Department of Public Safety

Władze nie podały gdzie dokładnie znaleziono tajemniczy monolit. Z przekazanych informacji wynika, że była to południowo-wschodnia część stanu Utah.

Liczenie zwierząt odbywało się na terenach federalnych, zatem musi być to powyżej ziem należących do Indian Navajo.

screen google maps

W praktyce monolit może się znajdować gdziekolwiek na ogromnym obszarze. Tereny te są od wschodu ograniczone granicą stanu, od południa ziemiami Navajo, od zachodu kanionami wzdłuż rzeki Colorado i od północy parkiem Canyonlands.

Z map występowania w stanie Utach owiec wynika, że miejsce w którym znajduje się monolit jest położone gdzieś bliżej rzeki Colorado. Ale nadal jest to teren o szerokości rzędu 40 kilometrów i długości 100 kilometrów.

Według oświadczenia Departamentu miejsce odnalezienia nie zostało podane ze względu na to, że znajduje się na kompletnym odludziu. A osoby, które by się tam chciały udać i zobaczyć monolit najprawdopodobniej wymagałyby pomocy w wydostaniu się z tego miejsca.

Ale możemy się założyć, że za kilka miesięcy jednak gdzieś wypłynie informacja o lokalizacji tego miejsca.

 

 

TAJEMNICZY MONOLIT JEST NIELEGALNY

 

W Utah odkryto tajemniczy monolit
© Utah Department of Public Safety

 

Jak przypomina Departament Bezpieczeństwa Publicznego stanu Utah, nie ma znaczenia z jakiej planety pochodzi autor monolitu, stawianie takich struktur bez pozwolenia władz jest zabronione 😉

Pytanie jak szybko miejsce to stanie się miejscem pielgrzymek fanów teorii o odwiedzających nas obcych cywilizacjach? Dlatego prędzej czy później pojawią się tutaj także turyści. A czy wy chcielibyście takie miejsce odwiedzić gdyby była taka możliwość?

 

Inne ciekawe i mniej znane miejsce w okolicy opisałem w poście Valley of Gods – ukryty skarb Utah.

 

Właścicielem praw autorskich do wszystkich materiałów foto w poście jest Utah Department of Public Safety.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bartek
1 rok temu

Fajny ktoś miał pomysł.

Paulina
Paulina
1 rok temu

38°20’34.8″N 109°39’58.0″W

4
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x