fbpx

W Utah odkryto tajemniczy monolit

W zachodnich Stanach jest mnóstwo niezamieszkałych terenów. Właśnie na takim odludziu w stanie Utah, w ostatnich dniach odkryto tajemniczy monolit, którego pochodzenie jest nieznane.

 

JAK I GDZIE ODKRYTO TAJEMNICZY MONOLIT?

Monolit został odkryty zupełnym przypadkiem. Załoga śmigłowca należącego do Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego patrolowała z powietrza bezkresne bezludzia stanu Utah.

Celem misji było liczenie dzikich owiec gruborogich. W jej trakcie załoga zauważyła w jednym z zagłębień terenu dziwny obiekt, który nie powinien się tam znajdować.

Po wylądowaniu w pobliżu członkowie załogi zeszli do wąwozu i zobaczyli ów tajemniczy monolit z bliska.

 

W Utah odkryto tajemniczy monolit
© Utah Department of Public Safety

Na odnalezionej strukturze nie ma żadnych oznaczeń. Nie wiadomo nic o tym kiedy powstała, ani kto jest jej autorem. Jedyne co wiadomo to przybliżona jej wysokość – biorąc pod uwagę wzrost przeciętnego człowieka – monolit ma około 3 metrów wysokości. I jest kolumną na podstawie trójkąta.

W Utah odkryto tajemniczy monolit
© Utah Department of Public Safety

Władze nie podały gdzie dokładnie znaleziono tajemniczy monolit. Z przekazanych informacji wynika, że była to południowo-wschodnia część stanu Utah.

Liczenie zwierząt odbywało się na terenach federalnych, zatem musi być to powyżej ziem należących do Indian Navajo.

screen google maps

W praktyce monolit może się znajdować gdziekolwiek na ogromnym obszarze. Tereny te są od wschodu ograniczone granicą stanu, od południa ziemiami Navajo, od zachodu kanionami wzdłuż rzeki Colorado i od północy parkiem Canyonlands.

Z map występowania w stanie Utach owiec wynika, że miejsce w którym znajduje się monolit jest położone gdzieś bliżej rzeki Colorado. Ale nadal jest to teren o szerokości rzędu 40 kilometrów i długości 100 kilometrów.

Według oświadczenia Departamentu miejsce odnalezienia nie zostało podane ze względu na to, że znajduje się na kompletnym odludziu. A osoby, które by się tam chciały udać i zobaczyć monolit najprawdopodobniej wymagałyby pomocy w wydostaniu się z tego miejsca.

Ale możemy się założyć, że za kilka miesięcy jednak gdzieś wypłynie informacja o lokalizacji tego miejsca.

 

 

TAJEMNICZY MONOLIT JEST NIELEGALNY

 

W Utah odkryto tajemniczy monolit
© Utah Department of Public Safety

 

Jak przypomina Departament Bezpieczeństwa Publicznego stanu Utah, nie ma znaczenia z jakiej planety pochodzi autor monolitu, stawianie takich struktur bez pozwolenia władz jest zabronione 😉

Pytanie jak szybko miejsce to stanie się miejscem pielgrzymek fanów teorii o odwiedzających nas obcych cywilizacjach? Dlatego prędzej czy później pojawią się tutaj także turyści. A czy wy chcielibyście takie miejsce odwiedzić gdyby była taka możliwość?

 

Inne ciekawe i mniej znane miejsce w okolicy opisałem w poście Valley of Gods – ukryty skarb Utah.

 

Właścicielem praw autorskich do wszystkich materiałów foto w poście jest Utah Department of Public Safety.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

4 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bartek
3 lat temu

Fajny ktoś miał pomysł.

Paulina
Paulina
3 lat temu

38°20’34.8″N 109°39’58.0″W

PODOBNE

Brooklyn Bridge – ikona Nowego Jorku

Brooklyn Bridge to nie tylko most – to ikona, legenda i nieskończona inspiracja dla fotografów z całego świata. Zanurz się w jego fascynującą historię i odkryj, dlaczego spacer po jego deskach to fascynujące doświadczenie.

Darmowy internet dla zwiedzających USA

Wspaniała okazja dla planujących podróż za ocean. Właśnie pojawiła się oferta, dzięki której można zyskać darmowy internet dla zwiedzających USA.

Sztuczna inteligencja kontra język polski

Nie sposób wymagać od kogokolwiek kto nie mówi po polsku by rozumiał skomplikowane zwroty. Sztuczna inteligencja kontra język polski to zabawa w szukanie potknięć u kogoś kto jest dopiero na początku nauki naszego skomplikowanego języka.

Jak rozpoznać fałszywe zdjęcia zaćmienia Słońca?

Kilka dni temu na niebie obserwowaliśmy niezwykłe zjawisko, a w raz z nim pojawiły się fałszywe zdjęcia zaćmienia Słońca. Prawdopodobnie było ich nawet więcej niż tych prawdziwych. Podpowiem jak je rozpoznać?

Całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA

Już wkrótce fotograficzno-astronomiczna okazja tego roku. Będzie to całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA, ale obserwować je będzie można także w innych krajach.

Stewardessa radzi czy bredzi?

Ostatnio w polskich tzw. mediach pojawiła się seria niusów o tym co stewardessa radzi robić by pobyt w hotelu nie stał się koszmarem. Ale na wasze bezpieczeństwo w hotelu czyha wiele innych zagrożeń. Niektóre są śmiertelne!

Cała trasa Route 66 z chatGPT

Odkryj uroki kultowej Route 66 z chatGPT – sztuczna inteligencja została twoim przewodnikiem po legendarnej trasie pełnej historii i przygód.

Planowanie podróży z chatGPT

Planowanie podróży z ChatGPT otwiera przed tobą świat nieograniczonych możliwości. Dzięki sztucznej inteligencji możesz się dowiedzieć o miejscach, o których nie miałeś pojęcia, zaplanować najkrótszą trasę. A przy okazji oszczędzić czas, nerwy i pieniądze.
4
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x