fbpx

Rozpoczyna się Dubai Expo 2020

Już dzisiaj rozpoczyna się wyczekiwana przez gości z całego świata wystawa Dubai Expo 2020. Tak jak wszystko inne w tym mieście wystawa została zaplanowana z wyjątkowym rozmachem.

ZWIEDZANIE EXPO

Na wystawie prezentować miało się przede wszystkim ponad 190 państw. Jednak ze względu na sytuację pandemiczną, ale także ekonomiczną część prezentacji pozostanie zamknięta. Dotyczy to między innymi takich państw jak Afganistan, Barbados, Boliwia, Kamerun, Cypr, Dominikana.

Poza tym na terenie wystawy znajdą się także pawilony partnerów biznesowych Expo oraz organizacji związanych z krajami arabskimi i regionalnymi. Będzie kilka pawilonów specjalnych, m.in pawilon prezentujący wkład kobiet w kreowanie lepszego świata.

 

expo2020dubai.com

Pawilony same w sobie są oszołamiające architektonicznie, projektują je wizjonerzy – architekci z całego świata.

Oczywiście na tym nie koniec. Przechadzając się po terenach Expo będzie można zobaczyć koncerty, przedstawienia, wziąć udział w warsztatach. Każdego dnia odbywać się będzie także parada Kolory Świata, w której będą brać udział muzycy i performerzy z całego świata. Parada ma skłaniać oglądających do wspólnej zabawy.

 

expo2020dubai.com

Ale to nie koniec atrakcji! Jeśli by było wam mało to – także codziennie – będzie się odbywał pokaz akrobacji lotniczych.

 

POLSKI PAWILON NA EXPO

W Dubaju będzie można także odwiedzić polski pawilon. Hasłem przewodnim polskiej prezentacji jest Poland. Creativity inspired by nature.

Polski Pawilon ma powierzchnię 2000 metrów kwadratowych. Jego drewnianą fasadę otacza kinetyczna rzeźba, mająca nawiązywać do stada ptaków.

Będzie zorganizowany także Dzień Polski na Expo. Przypada on 7 grudnia, w rocznicę otwarcia polskiej ambasady w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

JEDZENIE NA EXPO

Wystawy poszczególnych państw będą z pewnością ciekawe. Ale Dubai Expo 2020 ma gościom do zaoferowania o wiele więcej.

Szczególnie wiele na terenach targowych będzie jedzenia. Dla zwiedzających będą dostępne kuchnie z praktycznie każdej części świata. A nawet więcej!

expo2020dubai.com

Jedną z kulinarnych atrakcji będzie The Future of Food, reklamowane jako przełomowa przygoda dla smakoszy. W trakcie 2-godzinnego, 3-daniowego posiłku, jego uczestnicy mają być wciągnięci przez doznania kulinarne inspirowane kosmosem, mikrobiologią oraz sztuczną inteligencją.

Jedną z kulinarnych atrakcji będzie The Future of Food, reklamowane jako przełomowa przygoda dla smakoszy. W trakcie 2-godzinnego, 3-daniowego posiłku, jego uczestnicy mają być wciągnięci przez doznania kulinarne inspirowane kosmosem, mikrobiologią oraz sztuczną inteligencją.

Brzmi niesamowicie, niestety niesamowicie także kosztuje. Podróż będzie kosztować 227$ czyli około 900 złotych. Chyba, że zdecydowalibyście się na wersję VIP Diner – wtedy cena rośnie do… 3.186$ (około 12.700 złotych) od osoby. Jest jednak jeden haczyk, żeby móc zjeść trzeba dobrać jeszcze 5 osób do swojej loży.

expo2020dubai.com

Ale oczywiście są to możliwości, z których nie każdy musi skorzystać. Dostępne będą także posiłki w cenach tylko nieco przekraczających 10$ na osobę.

 

expo2020dubai.com

Sami możecie przejrzeć menu restauracji, które znajdują się na terenach Dubai Expo 2020. Znajdziecie je w Przewodniku po jedzeniu na Expo.

 

BILETY NA DUBAI EXPO 2020

Bilety można kupić na oficjalnej stronie organizatora. Warto jednak przed zakupem sprawdzić czy linia lotnicza, którą chcecie lecieć do Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie dołącza do biletu lotniczego także biletu na Expo.

Jednak taki darmowy bilet ważny jest tylko na jeden dzień. Jeśli chcielibyście spędzić tam więcej czasu to konieczny będzie i tak zakup dodatkowego biletu.

Cena biletu jednodniowego to 27,43$ (około 100 złotych, natomiast bilet kilkudniowy kosztuje 56,30$ (około 225 złotych).

APLIKACJA DUBAI EXPO 2020

Już teraz możecie ściągnąć na telefon oficjalną aplikację Expo w wersji na apple oraz na androida.

Wystawa otwiera się 1 października 2021, będzie trwała pół roku – do 31 marca 2022. Zatem do zobaczenia w Dubaju 🙂

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Wpływ wojny na ceny w turystyce na świecie

Nastały ciężkie czasy dla podróżników. Niestety, widać bardzo duży wpływ wojny na ceny w turystyce na świecie. Oto kilka popularnych wśród Polaków kierunków, które...
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x