fbpx

Queens Ribbon – nowa perspektywa Manhattanu

Miasto Nowy Jork otrzymało propozycję wybudowania nowej konstrukcji – Queens Ribbon. Dzięki niej turyści zyskają nowe miejsce do oglądania panoramy Manhattanu. A mieszkańcy będą mogli przedostać się do centrum miasta kolejną przeprawą.

 

 

NOWY JORK PO PANDEMII

 

Sytuacja w Nowym Jorku w czasie pandemii uświadomiła architektom, że podobne sytuacje mogą się powtarzać w przyszłości. W takich okolicznościach mieszkańcy będą się odwracać od komunikacji masowej na rzecz transportu indywidualnego.

A jak wiadomo wjazd na Manhattan większej ilości samochodów niż dotąd doprowadziłoby do permanentnego zakorkowania wszystkich mostów.

Jednak, tak jak można zauważyć w innych miastach świata, mieszkańcy wielkich aglomeracji często zaczęli wybierać poruszanie się na rowerach lub na piechotę.

Grupy inżynierów z Institute of Design & Construction (IDC) Innovation Hub of the NYU Tandon School of Engineering, T.Y. Lin International, and Sam Schwartz Engineering podjęły się pro bono opracowania koncepcji zmian w codziennej komunikacji nowojorskiej. Właśnie biorąc pod uwagę wzrastające tendencje do poruszania się na rowerach i pieszo.

 

Queens Ribbon
© tylin.com

 

QUEENS RIBBON

 

Właśnie w ostatnich dniach przedstawiono koncepcję opracowaną przez inżynierów o nazwie Queens Ribbon. W pierwszej jej odsłonie zostały pokazane wstępne propozycje wybudowania zupełnie nowego mostu na Manhattan.

Miałaby to być nowoczesna konstrukcja, która połączy dzielnicę Queens z centrum miasta. Przeprawa byłaby przeznaczona wyłącznie dla pieszych oraz rowerzystów.

Queens Ribbon miałaby stanąć na wysokości ulicy 44th Drive w Queens. Dalej przez Roosevelt Island sięgałaby środkowego Manhattanu w okolicy E 51th street.

Taka przeprawa pozwoliłaby na znacznie szybsze dotarcie rowerzystów i pieszych do centrum. Ale jednocześnie byłaby miejscem, z którego można zrobić zdjęcia Manhattanu, które przyciągać będzie turystów. Zwłaszcza o zachodzie słońca Manhattan mógłby z tego miejsca wyglądać bardzo urokliwie.

 

 

MOSTY NA MANHATTAN

 

Władze miasta zapoznają się z koncepcją przedstawioną przez inżynierów. A koncepcja ta nie kończy się na moście Queens Ribbon.

Cały pomysł obejmuje kilka podobnych w charakterze połączeń pieszo-rowerowych. Przeprawy miałyby łączyć Manhattan także z dzielnicą Brooklyn oraz z New Jersey. Chociaż zdecydowanie najłatwiejszą do budowy byłaby właśnie Queens Ribbon. I oczywiście najtańszą.

Połączenie z Brooklynu przez Governors Island byłoby gigantyczną inwestycją i kompletnie zmieniło panoramę miasta od strony tej wyspy. A przy przeprawie do New Jersey potrzebne byłoby współdziałanie dwóch stanów, a nie wewnętrzna decyzja władz NYC.

Na tej stronie znajdziecie całą opracowaną koncepcję, ze wskazaniem wszystkich potencjalnych lokalizacji mostów.

Nie wiadomo czy i kiedy dokładnie koncepcja będzie miała szansę zostać zrealizowana. Pewne jest natomiast to, że ostatni most łączący Manhattan z innymi dzielnicami aglomeracji powstał 100 lat temu. I przy stale zwiększającym się ruchu w mieście jego władze będą musiały raczej prędzej niż później podjąć decyzję o budowie kolejnych przepraw.

Jednak nawet przy szybkim podjęciu decyzji nie należy się spodziewać, że zrobimy zdjęcia Manhattanu z Queens Ribbon wcześniej niż za 5 lat.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Śmierć bizona w Yellowstone. Winny turysta

Bezmyślny turysta spowodował śmierć bizona w Yellowstone. Władze parku wszczęły dochodzenie i poszukują osoby, która złamała reguły postępowania w parku narodowym. Zasady obowiązujące w parkach...

Zniesienie wymogu szczepienia przy podróży do USA

Wielu turystów oczekiwało na tą informację. Biały Dom ogłosił bliskie zniesienie wymogu szczepienia przeciw COVID-19 przy podróży do USA. DATA ZNIESIENIA WYMOGU SZCZEPIEŃ DLA PODRÓŻUJĄCYCH...

Formuła 1 w Las Vegas

W tym roku na fanów sportów samochodowych za oceanem czeka wyjątkowa gratka. Formuła 1 w Las Vegas. Nocny wyścig ulicami miasta, który będzie można obserwować nawet ze swojego pokoju hotelowego.

Najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku

Kiedy Manhattan zaczął rosnąć w górę? Czy najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku ciągle jeszcze stoją? Które to są budynki? Zapraszam do spojrzenia wstecz, o niemal 150 lat, tego w historię wielkiego miasta.

Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA

Planując wyprawę za ocean warto zaoszczędzić na każdym możliwym kroku. Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA mogą zmniejszyć cenę wyprawy nawet o setki...

Wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie

Jeśli wybieracie się w najbliższych miesiącach zagranicę to jest okazja zaoszczędzić. Najwięksi pośrednicy zapowiedzieli, że wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie najpopularniejszych na świecie...

Koszt wyjazdu do USA w 2023 roku

Zaczynasz planować wyprawę do Stanów? Zobacz jaki jest koszt wyjazdu do USA w 2023 roku. I jak zmieniły się poszczególne ceny od początku ubiegłego...

Angels Landing – zasady wejść w roku 2023

Zion National Park ogłosił terminy zapisów na loterię dla osób, które chcą wejść na szlak do fenomenalnego punktu widokowego Angels Landing. Program zezwoleń w 2022...
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x