fbpx

Planowanie podróży z chatGPT

Planowanie podróży z ChatGPT otwiera przed tobą świat nieograniczonych możliwości. Dzięki sztucznej inteligencji możesz się dowiedzieć o miejscach, o których nie miałeś pojęcia, zaplanować najkrótszą trasę. A przy okazji oszczędzić czas, nerwy i pieniądze.

Proste wyznaczenie trasy

Oczywiście na początek warto w ogóle spróbować najprostszego wyznaczenia trasy. Wystarczy polecenie typu: Wygeneruj trasę podróży samochodowej z Chicago do Santa Monica.

Sztuczna inteligencja już wie co to jest za trasa, więc odpowiedź powinna być z grubsza taka:

Trasa podróży samochodowej z Chicago, Illinois, do Santa Monica, Kalifornia, jest często kojarzona z historyczną Route 66, jedną z najbardziej ikonicznych dróg w Stanach Zjednoczonych. Chociaż oryginalna Route 66 nie jest już oficjalnie uznawaną autostradą i niektóre jej odcinki zniknęły lub zostały zastąpione nowymi drogami, wciąż można przejechać trasę zbliżoną do oryginalnej, przechodząc przez serce Ameryki. Oto przykładowa trasa:

Trasa Podróży z Chicago do Santa Monica

Łączna odległość: około 2,448 mil (około 3,940 km)
Szacowany czas podróży: około 36 godzin jazdy, bez uwzględniania postojów

I dalej następuje opis trasy z podziałem na dni. W tym wypadku zaproponowała 6 etapów, z których najdłuższy ma ponad 800 kilometrów. Zaczyna się we Flagstaff w Arizonie, a kończy w Santa Monica, w Kalifornii, nad oceanem. Sztuczna inteligencja nie wiedziała po co chcesz przejechać tą trasę więc założyła, że chodzi o samą przejażdżkę.

I jak widać na przykładzie opisu ostatniego z dni, zaplanowany przejazd to właściwie wyścig z czasem. Zwiedzanie czegokolwiek przy takim tempie będzie raczej niemożliwe, albo ograniczone do zdjęcia na instagrama:

Etap 6: Flagstaff, AZ do Santa Monica, CA

 • Główne punkty: Kingman, AZ; Barstow, CA; Los Angeles, CA
 • Cel: Santa Monica, California
 • Odległość: około 500 mil (805 km)
 • Atrakcje: Santa Monica Pier (koniec Route 66), Griffith Observatory w Los Angeles

Zaawansowane wyznaczanie trasy podróży z AI

Wbrew pozorom to proste wyznaczenie trasy nie było zupełnie bezużyteczne. Można się z niego dowiedzieć mniej więcej jak przebiega trasa. A także jaka to odległość i ile czasu zajmie przejazd nią.

Oczywiście, ze nie polecisz do Stanów wyłącznie po to by sobie pojeździć samochodem. Jeżeli chcesz coś po drodze zobaczyć to pytanie musi brzmieć inaczej. Musisz w nim zawrzeć informacje, jakie sztuczna inteligencja ma uwzględnić przy planowaniu trasy. Oto przykład:

Wygeneruj trasę podróży samochodowej z Chicago do Santa Monica, CA biegnącą po historycznej drodze Route 66. Podziel trasę na etapy, każdy etap ma mieć nie więcej niż 300 km i kończyć się w atrakcyjnej turystycznie miejscowości, związanej z Route 66. Na trasie ma być każdego dnia kilka atrakcji związanych z Route 66.

W odpowiedzi chatGPT podzielił tą trasę już nie na 7 lecz na 15 etapów. Jak widać nie 300 km sztuczna inteligencja potraktowała jako średnią odległość, a nie dosłownie jako maksymalną dzienną.

Podróż z Chicago, Illinois, do Santa Monica, Kalifornia, po historycznej Route 66, jest podróżą przez serce Ameryki, pełną ikonicznych atrakcji i malowniczych miejscowości. Oto przykładowa trasa podzielona na etapy, z których każdy ma nie więcej niż 300 km, kończy się w miejscowości turystycznej i oferuje atrakcje związane z Route 66:

Dzień 1: Chicago, IL – Springfield, IL

 • Odległość: około 325 km
 • Atrakcje: Start w Chicago przy Grant Park, Route 66 Sign na Adams Street, The Gemini Giant w Wilmington, Old Joliet Prison w Joliet
 • Cel: Springfield, Illinois. Zwiedzanie domu Abrahama Lincolna i Cozy Dog Drive In, miejsca narodzin słynnego „corn doga”.

Dzień 2: Springfield, IL – St. Louis, MO

 • Odległość: około 160 km
 • Atrakcje: Lauterbach Giant w Springfield, Route 66 Drive-In w Carlinville
 • Cel: St. Louis, Missouri. Podziwianie Gateway Arch i zwiedzanie Route 66 State Park.

Nie będę cytował tutaj całej trasy, ale pozostałe dni wyglądają w podobny sposób. Otrzymałeś dość dokładną trasę z najważniejszymi miejscami do odwiedzenia na trasie. Czy to już wystarczy, czy może chcesz jeszcze dokładniej? Jeśli tak to proszę bardzo, możesz poprosić by chatGPT zaplanował jeszcze dokładniej każdy z dni na trasie.

Szczegółowe planowanie etapu podróży z chatGPT

Każdy z zaproponowanych dni może zostać wygenerowany bardziej szczegółowo, jeśli tego sobie zażyczysz. Oto jak wyglądało moje polecenie:

Zaplanuj szczegółowo trasę: Dzień 2: Springfield, IL – St. Louis, MO
Wyjazd o godzinie 9:00, przyjazd o godzinie 19:00.
Po drodze zaplanuj zobaczenie co najmniej 10 atrakcji związanych z historyczną Route 66 oraz historią USA.
Zaproponuj 5 znanych restauracji na trasie na obiad.
Zaproponuj 5 budżetowych hoteli w Springfield, MO

A tak wygląda cała odpowiedź wygenerowana przez AI:

Dzień 2: Springfield, IL – St. Louis, MO

Wyjazd: 9:00 z Springfield, IL
Przyjazd: 19:00 do St. Louis, MO
Całkowity czas podróży: około 1,5 godziny jazdy bez postojów, co daje nam około 8,5 godziny na zwiedzanie i posiłki.

Atrakcje na Trasie:

 1. Lincoln’s Tomb, Springfield, IL – Zacznij dzień od odwiedzenia grobu Abrahama Lincolna, 16. prezydenta Stanów Zjednoczonych.
 2. Lincoln Home National Historic Site, Springfield, IL – Zwiedzanie domu Lincolna, by lepiej zrozumieć życie prezydenta przed prezydenturą.
 3. Cozy Dog Drive In, Springfield, IL – Przystanek na szybkie śniadanie lub przekąskę w miejscu, które twierdzi, że wynalazło hot doga na patyku.
 4. Route 66 Mother Road Festival, Springfield, IL (jeśli odbywa się w dniu podróży) – Festiwal celebrujący kulturę Route 66.
 5. Litchfield Museum & Route 66 Welcome Center, Litchfield, IL – Poznaj historię Route 66 i regionu.
 6. Ariston Cafe, Litchfield, IL – Jedna z najstarszych działających restauracji na Route 66, idealne miejsce na obiad.
 7. Sky View Drive-In, Litchfield, IL – Jeden z ostatnich oryginalnych kin samochodowych na Route 66.
 8. Henry’s Rabbit Ranch, Staunton, IL – Zwiedzanie unikalnej atrakcji Route 66 z królikami i starymi samochodami.
 9. The Pink Elephant Antique Mall, Livingston, IL – Przerwa na zakupy i fotografię z różowym słoniem w tle.
 10. World’s Largest Catsup Bottle, Collinsville, IL – Ikoniczny znak Route 66 i świetne miejsce na zdjęcia.

Restauracje na Obiad:

 1. Ariston Cafe, Litchfield, IL – Klasyczna amerykańska kuchnia i jedna z najstarszych restauracji na Route 66.
 2. The Old Route 66 Family Restaurant, Dwight, IL – Domowe posiłki w sercu Route 66.
 3. Weezy’s Route 66 Bar & Grill, Hamel, IL – Tradycyjne amerykańskie jedzenie w przyjaznej atmosferze.
 4. Doc’s Soda Fountain, Girard, IL – Oryginalna apteka z lat 50. oferująca lekkie przekąski i wyjątkowe koktajle mleczne.
 5. The Loading Dock, Grafton, IL (trochę na uboczu, ale warto dla widoków) – Świetne miejsce na jedzenie na świeżym powietrzu z widokiem na rzekę Mississippi.

Budżetowe Hotele w St. Louis, MO:

 1. Americas Best Value Inn St. Louis Downtown – Prosty, budżetowy hotel z podstawowymi udogodnieniami.
 2. Motel 6 St. Louis, MO – Airport – Niedrogi wybór blisko lotniska, oferujący darmowy transfer lotniskowy.
 3. Red Roof Inn St. Louis – St. Charles – Przystępny cenowo hotel oferujący wygodne pokoje i bezpłatny parking.
 4. Days Inn by Wyndham St. Louis North – Budżetowy hotel z dostępem do basenu i darmowym śniadaniem.
 5. Super 8 by Wyndham St. Louis Airport – Niedrogi hotel zapewniający podstawowy komfort i bliskość do lotniska.

W tym miejscu mała uwaga – chatGPT ma zawsze dostęp do danych historycznych, a nie bieżących. W zależności od wersji są to dane sprzed roku lub starsze. A po pandemii wiele miejsc związanych z turystyką upadło, czego sztuczna inteligencja może jeszcze nie wiedzieć. Dlatego dobrze jest sprawdzić aktualność listy w googlach.

Planowanie podróży z chatGPT – podsumowanie

Jak widać wyżej, dzięki sztucznej inteligencji można ułożyć w krótkim czasie gotowy plan podróży. To jak będzie szczegółowy zależy od tego co sobie zażyczycie. Na dodatek, wpisując swoje indywidualne upodobania, ułożony plan będzie dostosowany dokładnie do waszych oczekiwań. Czy można sobie jeszcze czegoś więcej zażyczyć? Można. Ale jak dotąd chatGPT nie drukuje jeszcze dolarów.

A w kolejnym poście pokażę wam plan ułożony przez chatGPT na całą trasę Route66. Gotowy do wykorzystania.

Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Darmowy internet dla zwiedzających USA

Wspaniała okazja dla planujących podróż za ocean. Właśnie pojawiła się oferta, dzięki której można zyskać darmowy internet dla zwiedzających USA.

Sztuczna inteligencja kontra język polski

Nie sposób wymagać od kogokolwiek kto nie mówi po polsku by rozumiał skomplikowane zwroty. Sztuczna inteligencja kontra język polski to zabawa w szukanie potknięć u kogoś kto jest dopiero na początku nauki naszego skomplikowanego języka.

Jak rozpoznać fałszywe zdjęcia zaćmienia Słońca?

Kilka dni temu na niebie obserwowaliśmy niezwykłe zjawisko, a w raz z nim pojawiły się fałszywe zdjęcia zaćmienia Słońca. Prawdopodobnie było ich nawet więcej niż tych prawdziwych. Podpowiem jak je rozpoznać?

Całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA

Już wkrótce fotograficzno-astronomiczna okazja tego roku. Będzie to całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA, ale obserwować je będzie można także w innych krajach.

Stewardessa radzi czy bredzi?

Ostatnio w polskich tzw. mediach pojawiła się seria niusów o tym co stewardessa radzi robić by pobyt w hotelu nie stał się koszmarem. Ale na wasze bezpieczeństwo w hotelu czyha wiele innych zagrożeń. Niektóre są śmiertelne!

Cała trasa Route 66 z chatGPT

Odkryj uroki kultowej Route 66 z chatGPT – sztuczna inteligencja została twoim przewodnikiem po legendarnej trasie pełnej historii i przygód.

Pakowanie z ChatGPT: niezbędnik każdego turysty

Zmęczony wiecznym zapominaniem o czymś ważnym podczas pakowania? Pakowanie z ChatGPT to rozwiązanie twoich problemów! Dowiedz się, jak inteligencja sztuczna może zorganizować twój bagaż, zapewniając, że wszystko, czego potrzebujesz, znajdzie się w twojej walizce.

Efekt halo na niebie – kiedy występuje

Efekt halo fascynuje i inspiruje od wieków, łącząc naukę z magią natury. Czym jest to fascynujące zjawisko atmosferyczne i kiedy występuje?
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x