fbpx

Niezwykły pokaz lotniczy nad Nowym Jorkiem

Zastanawialiście się jak można wesprzeć i podnieść na duchu służby medyczne walczące o życie i zdrowie mieszkańców? Oczywiście można wyjść na balkon i klaskać. Ale można także zorganizować najbardziej niezwykły pokaz lotniczy nad Nowym Jorkiem.

 

 

POKAZ LOTNICZY NAD NOWYM JORKIEM

 

Nowy Jork to najbardziej doświadczone pandemią miasto na świecie. Sytuacja jest tak trudna, że z pomocą muszą spieszyć medycy z innych stanów w USA.

Jednak amerykańskim zwyczajem jest także poza typową pomocą wsparcie okazywane przez innych. Tak powstał pomysł na niezwykły pokaz lotniczy nad Nowym Jorkiem.

 

 

Nad centrum miasta, nad którym zazwyczaj w ogóle nie można latać przeleciała nie jedna, ale jednocześnie aż dwie grupy akrobacyjne amerykańskiej armii. I choć nie były to typowe pokazy ze względu na miasto poniżej, to wspólny lot obu grup nad miastem zrobił niesamowite wrażenie na obserwatorach.

W pokazie wzięły udział eskadry Thunderbirds oraz Blue Angels. Poniżej relacje mediów w przelotu obu grup nad Manhattanem i Nowym Jorkiem.

 

 

Jak widać na niektórych filmach medykom bardzo się ten rodzaj wsparcia podobał, szkoda, że u nas nikt na to nie wpadł…

 

BLUE ANGELS

 

Błękitne Anioły to starsza z grup akrobacyjnych. Ta grupa powstała w 1946 roku i jest zespołem akrobacyjnym Marynarki Stanów Zjednoczonych. Obecnie w jej skład wchodzi 7 samolotów, w tym jeden rezerwowy. Więcej o Aniołach dowiecie się na ich stronie www.blueangels.navy.mil

 

 

 

THUNDERBIRDS

 

Ptaki Gromy to zespół akrobacyjny Wojsk Powietrznych USA. Jej nazwa wzięła się od wierzeń Indian, o istnieniu rzekomego największego ogromnego ptaka, większego od orłów. Ciekawostką jest to, że Thunderbirds latają na pełnowartościowych samolotach bojowych pozbawionych tylko czasowo uzbrojenia. W razie potrzeby mogą po kilkudziesięciu godzinach być gotowe do walki.

Ten zespół akrobacyjny powstał nieco później od Błękitych Aniołów bo w roku 1953. Więcej o nich dowiecie się na stronie afthunderbirds.com

 

 

 

Zdjęcie pochodzi z materiałów prasowych Thunderbirds.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA

Już wkrótce fotograficzno-astronomiczna okazja tego roku. Będzie to całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA, ale obserwować je będzie można także w innych krajach.

Stewardessa radzi czy bredzi?

Ostatnio w polskich tzw. mediach pojawiła się seria niusów o tym co stewardessa radzi robić by pobyt w hotelu nie stał się koszmarem. Ale na wasze bezpieczeństwo w hotelu czyha wiele innych zagrożeń. Niektóre są śmiertelne!

Planowanie podróży z chatGPT

Planowanie podróży z ChatGPT otwiera przed tobą świat nieograniczonych możliwości. Dzięki sztucznej inteligencji możesz się dowiedzieć o miejscach, o których nie miałeś pojęcia, zaplanować najkrótszą trasę. A przy okazji oszczędzić czas, nerwy i pieniądze.

Pakowanie z ChatGPT: niezbędnik każdego turysty

Zmęczony wiecznym zapominaniem o czymś ważnym podczas pakowania? Pakowanie z ChatGPT to rozwiązanie twoich problemów! Dowiedz się, jak inteligencja sztuczna może zorganizować twój bagaż, zapewniając, że wszystko, czego potrzebujesz, znajdzie się w twojej walizce.

Efekt halo na niebie – kiedy występuje

Efekt halo fascynuje i inspiruje od wieków, łącząc naukę z magią natury. Czym jest to fascynujące zjawisko atmosferyczne i kiedy występuje?

Sztuczna inteligencja i Photoshop. Witamy w Matrixie.

Sztuczna inteligencja i Photoshop już wkrótce sprawią, że nie będziecie mieli bladego pojęcia czy to co widzicie jest realne. Oto przykład pochodzący z prostego...

Najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku

Kiedy Manhattan zaczął rosnąć w górę? Czy najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku ciągle jeszcze stoją? Które to są budynki? Zapraszam do spojrzenia wstecz, o niemal 150 lat, tego w historię wielkiego miasta.

Ciekawostki o Las Vegas

Zanim wybierzecie się do Miasta Grzechu warto poznać ciekawostki o Las Vegas. Wiele z nich pomoże zaplanować ciekawszy pobyt w mieście.
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x