fbpx

Niezwykły pokaz lotniczy nad Nowym Jorkiem

Zastanawialiście się jak można wesprzeć i podnieść na duchu służby medyczne walczące o życie i zdrowie mieszkańców? Oczywiście można wyjść na balkon i klaskać. Ale można także zorganizować najbardziej niezwykły pokaz lotniczy nad Nowym Jorkiem.

 

 

POKAZ LOTNICZY NAD NOWYM JORKIEM

 

Nowy Jork to najbardziej doświadczone pandemią miasto na świecie. Sytuacja jest tak trudna, że z pomocą muszą spieszyć medycy z innych stanów w USA.

Jednak amerykańskim zwyczajem jest także poza typową pomocą wsparcie okazywane przez innych. Tak powstał pomysł na niezwykły pokaz lotniczy nad Nowym Jorkiem.

 

 

Nad centrum miasta, nad którym zazwyczaj w ogóle nie można latać przeleciała nie jedna, ale jednocześnie aż dwie grupy akrobacyjne amerykańskiej armii. I choć nie były to typowe pokazy ze względu na miasto poniżej, to wspólny lot obu grup nad miastem zrobił niesamowite wrażenie na obserwatorach.

W pokazie wzięły udział eskadry Thunderbirds oraz Blue Angels. Poniżej relacje mediów w przelotu obu grup nad Manhattanem i Nowym Jorkiem.

 

 

Jak widać na niektórych filmach medykom bardzo się ten rodzaj wsparcia podobał, szkoda, że u nas nikt na to nie wpadł…

 

BLUE ANGELS

 

Błękitne Anioły to starsza z grup akrobacyjnych. Ta grupa powstała w 1946 roku i jest zespołem akrobacyjnym Marynarki Stanów Zjednoczonych. Obecnie w jej skład wchodzi 7 samolotów, w tym jeden rezerwowy. Więcej o Aniołach dowiecie się na ich stronie www.blueangels.navy.mil

 

 

 

THUNDERBIRDS

 

Ptaki Gromy to zespół akrobacyjny Wojsk Powietrznych USA. Jej nazwa wzięła się od wierzeń Indian, o istnieniu rzekomego największego ogromnego ptaka, większego od orłów. Ciekawostką jest to, że Thunderbirds latają na pełnowartościowych samolotach bojowych pozbawionych tylko czasowo uzbrojenia. W razie potrzeby mogą po kilkudziesięciu godzinach być gotowe do walki.

Ten zespół akrobacyjny powstał nieco później od Błękitych Aniołów bo w roku 1953. Więcej o nich dowiecie się na stronie afthunderbirds.com

 

 

 

Zdjęcie pochodzi z materiałów prasowych Thunderbirds.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Sztuczna inteligencja i Photoshop. Witamy w Matrixie.

Sztuczna inteligencja i Photoshop już wkrótce sprawią, że nie będziecie mieli bladego pojęcia czy to co widzicie jest realne. Oto przykład pochodzący z prostego...

Najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku

Kiedy Manhattan zaczął rosnąć w górę? Czy najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku ciągle jeszcze stoją? Które to są budynki? Zapraszam do spojrzenia wstecz, o niemal 150 lat, tego w historię wielkiego miasta.

Ciekawostki o Las Vegas

Zanim wybierzecie się do Miasta Grzechu warto poznać ciekawostki o Las Vegas. Wiele z nich pomoże zaplanować ciekawszy pobyt w mieście.

Zaćmienie słońca 2022 w Polsce

Po dłuższej przerwie czeka nas za kilka dni wyczekiwane przez fotografów zaćmienie słońca 2022. Jak się przygotować do obserwacji i fotografowania tego zjawiska

Gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie

Jadąc przez Śląsk, kawałek za Częstochową możecie natrafić na gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie. Zaprojektował go i zbudował Polak.

Metro w Nowym Jorku – ciekawostki i tajemnice

Metro w Nowym Jorku to całe podziemne miasto. Znajdują się tam setki mil torów, opuszczone stacje, a nawet jeżdżą nawiedzone pociągi. Oto ciekawostki i tajemnice nowojorskiego metra.

Krzywy las pod Gryfinem

Pod Gryfinem znajduje się wyjątkowe miejsce, które miejscowi nazwali krzywy las. Rosną w nim drzewa, o których wiadomo na pewno tylko to, że nie są typowe. Ponad setka sosen ma dolną część pnia wygiętą w łuk.

Tablice rejestracyjne w USA – ciekawostki

W przeciwieństwie do europejskich, tablice rejestracyjne w USA mienią się kolorami. Można na nich znaleźć grafiki i znacznie więcej informacji. A w czasie podróży...
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x