fbpx

Niezwykły pokaz lotniczy nad Nowym Jorkiem

Zastanawialiście się jak można wesprzeć i podnieść na duchu służby medyczne walczące o życie i zdrowie mieszkańców? Oczywiście można wyjść na balkon i klaskać. Ale można także zorganizować najbardziej niezwykły pokaz lotniczy nad Nowym Jorkiem.

 

 

POKAZ LOTNICZY NAD NOWYM JORKIEM

 

Nowy Jork to najbardziej doświadczone pandemią miasto na świecie. Sytuacja jest tak trudna, że z pomocą muszą spieszyć medycy z innych stanów w USA.

Jednak amerykańskim zwyczajem jest także poza typową pomocą wsparcie okazywane przez innych. Tak powstał pomysł na niezwykły pokaz lotniczy nad Nowym Jorkiem.

 

 

Nad centrum miasta, nad którym zazwyczaj w ogóle nie można latać przeleciała nie jedna, ale jednocześnie aż dwie grupy akrobacyjne amerykańskiej armii. I choć nie były to typowe pokazy ze względu na miasto poniżej, to wspólny lot obu grup nad miastem zrobił niesamowite wrażenie na obserwatorach.

W pokazie wzięły udział eskadry Thunderbirds oraz Blue Angels. Poniżej relacje mediów w przelotu obu grup nad Manhattanem i Nowym Jorkiem.

 

 

Jak widać na niektórych filmach medykom bardzo się ten rodzaj wsparcia podobał, szkoda, że u nas nikt na to nie wpadł…

 

BLUE ANGELS

 

Błękitne Anioły to starsza z grup akrobacyjnych. Ta grupa powstała w 1946 roku i jest zespołem akrobacyjnym Marynarki Stanów Zjednoczonych. Obecnie w jej skład wchodzi 7 samolotów, w tym jeden rezerwowy. Więcej o Aniołach dowiecie się na ich stronie www.blueangels.navy.mil

 

 

 

THUNDERBIRDS

 

Ptaki Gromy to zespół akrobacyjny Wojsk Powietrznych USA. Jej nazwa wzięła się od wierzeń Indian, o istnieniu rzekomego największego ogromnego ptaka, większego od orłów. Ciekawostką jest to, że Thunderbirds latają na pełnowartościowych samolotach bojowych pozbawionych tylko czasowo uzbrojenia. W razie potrzeby mogą po kilkudziesięciu godzinach być gotowe do walki.

Ten zespół akrobacyjny powstał nieco później od Błękitych Aniołów bo w roku 1953. Więcej o nich dowiecie się na stronie afthunderbirds.com

 

 

 

Zdjęcie pochodzi z materiałów prasowych Thunderbirds.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Darmowy internet dla zwiedzających USA

Wspaniała okazja dla planujących podróż za ocean. Właśnie pojawiła się oferta, dzięki której można zyskać darmowy internet dla zwiedzających USA.

Sztuczna inteligencja kontra język polski

Nie sposób wymagać od kogokolwiek kto nie mówi po polsku by rozumiał skomplikowane zwroty. Sztuczna inteligencja kontra język polski to zabawa w szukanie potknięć u kogoś kto jest dopiero na początku nauki naszego skomplikowanego języka.

Jak rozpoznać fałszywe zdjęcia zaćmienia Słońca?

Kilka dni temu na niebie obserwowaliśmy niezwykłe zjawisko, a w raz z nim pojawiły się fałszywe zdjęcia zaćmienia Słońca. Prawdopodobnie było ich nawet więcej niż tych prawdziwych. Podpowiem jak je rozpoznać?

Całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA

Już wkrótce fotograficzno-astronomiczna okazja tego roku. Będzie to całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA, ale obserwować je będzie można także w innych krajach.

Stewardessa radzi czy bredzi?

Ostatnio w polskich tzw. mediach pojawiła się seria niusów o tym co stewardessa radzi robić by pobyt w hotelu nie stał się koszmarem. Ale na wasze bezpieczeństwo w hotelu czyha wiele innych zagrożeń. Niektóre są śmiertelne!

Planowanie podróży z chatGPT

Planowanie podróży z ChatGPT otwiera przed tobą świat nieograniczonych możliwości. Dzięki sztucznej inteligencji możesz się dowiedzieć o miejscach, o których nie miałeś pojęcia, zaplanować najkrótszą trasę. A przy okazji oszczędzić czas, nerwy i pieniądze.

Pakowanie z ChatGPT: niezbędnik każdego turysty

Zmęczony wiecznym zapominaniem o czymś ważnym podczas pakowania? Pakowanie z ChatGPT to rozwiązanie twoich problemów! Dowiedz się, jak inteligencja sztuczna może zorganizować twój bagaż, zapewniając, że wszystko, czego potrzebujesz, znajdzie się w twojej walizce.

Efekt halo na niebie – kiedy występuje

Efekt halo fascynuje i inspiruje od wieków, łącząc naukę z magią natury. Czym jest to fascynujące zjawisko atmosferyczne i kiedy występuje?
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x