fbpx

Na mapach Googla znalazłem UFO

To, że na mapach Googla można znaleźć różne ciekawostki wiadomo od dawna. A to jakieś tajne instalacje, a to wielkie składowiska wraków samochodowych. Jednak nigdy się nie spodziewałem, że to się stanie – na mapach Googla znalazłem UFO.

 

 

AREA 51

 

Przygotowując się do bliskiej już wyprawy po parkach narodowych wokół Las Vegas postanowiłem, jak zwykle z resztą, sprawdzić jeszcze co może nas ominąć. Pamiętacie to uczucie, kiedy wracając z drugiego końca świata, już w domu znajdujecie informację o tym, że właściwie 10 km w bok od drogi, którą jechaliście było coś co należało koniecznie zobaczyć?

 

Znam to uczucie. Więc staram się przed wyjazdem jeszcze raz sprawdzić ciekawostki wzdłuż trasy. Tym razem część wyprawy przebiegnie przez Nevadę.

 

Jednym z miejsc, o których prawie wszyscy słyszeli jest Area 51 w Nevadzie, czyli miejsce przez długi czas oficjalnie nieistniejące. Dopiero amerykański prezydent George Bush w roku 2001 przyznał, że taka baza rzeczywiście istnieje. I to właśnie ta baza leży w pobliżu trasy, którą będę przemierzać pustkowia Nevady. Ale jest to miejsce bardzo dobrze strzeżone i powiedzmy sobie szczerze, że dla turysty nie ma tam nic do zobaczenia. No może z wyjątkiem atrakcyjnej dla niektórych tabliczki o zakazie lotów dronami.

 

Area 51 bardzo znana jest w kręgach osób kochających się w teoriach spiskowych z tego, że jak utrzymują owe osoby, to właśnie tam został przewieziony obcy, którego pojazd rozbił się w pobliżu Roswell, w stanie Nowy Meksyk.

 

 

 

EXTRATERRESTIAL HIGHWAY I UFO NA MAPACH GOOGLA

 

I właśnie na tą okoliczność droga biegnąca w pobliżu Area 51 została nazwana Extraterrestial Highway. Po polsku extraterrestial oznacza pozaziemski. Jeśli pamiętacie film 'E.T.’ Stevena Spielberga – tytuł filmu to właśnie skrót od extraterrestial.

 

No dobrze, więc w końcu przejdźmy do tego co znalazłem na mapach Googla. Wszyscy pewnie dobrze znacie żółtego ludzika, którego oglądając mapy Googla możecie złapać za rękę i upuścić na mapie by zobaczyć okolicę z perspektywy streetview.

 

Jeśli go upuścicie na przykład w centrum Warszawy to będzie on wyglądał tak jak na obrazku poniżej.

 

Na mapach Googla znalazłem UFO

 

Natomiast jeśli porzucicie pomysł z oglądaniem Warszawy, ale zachcecie w podobny sposób ogarnąć okolice Area 51 oraz Extraterrestial Highway to okaże się, że waszym oczom ukaże się… UFO.

 

Programiści Googla podążyli, z właściwym sobie dowcipem, za legendami o obcym, a także za nazwą pobliskiej drogi. Co prawda na panelu bocznym chwycicie za rękę żółtego ludzika, ale po przeniesieniu go nad mapę zamieni się on w latający spodek.

 

 

Na mapach Googla znalazłem UFO

 

Chcecie sprawdzić sami? Możecie, ale tylko w przeglądarkowej wersji map, na smartfonach się (chyba) nie da. Bardzo proszę – https://www.google.pl/maps/@37.6406109,-115.7627814,22300m/data=!3m1!1e3. Miłej zabawy.

 

 

POZAZIEMSKA AUTOSTRADA

 

Co można znaleźć w pobliżu Strefy 51? I jak tam dojechać możecie dowiedzieć się z wpisu Strefa 51 – dojedziesz tam pozaziemską autostradą.

 

 

RELACJA Z FOTOWYPRAWY DO LAS VEGAS I PARKÓW NARODOWYCH

 

Zapraszam do śledzenia jesienią relacji z fotowyprawy, będziecie mogli przeczytać mnóstwo ciekawostek o jednych z najbardziej znanych Parków Narodowych w USA. Będzie między innymi o Grand Canyon, Arches National Park, Canyonlands National Park, Zion National Park czy wreszcie o Death Valley. Oprócz tekstów znajdziecie też bardzo wiele zdjęć. Zapiszcie się do newslettera by nie przegapić kolejnych wpisów.

 

 

ZAPRASZAM NA WSPÓLNE FOTOGRAFOWANIE

 

Zaglądajcie na stronę warsztaty fotograficzne by dowiedzieć się o innych wyprawach i warsztatach fotograficznych.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x