fbpx

Kamery internetowe w USA

Kamery internetowe w USA to obecnie jedyny sposób by zobaczyć wiele z tych miejsc, do których w tym roku planowaliśmy pojechać. W ten sposób możemy zobaczyć ulice Nowego Jorku, Las Vegas czy Chicago.

 

KAMERY INTERNETOWE W USA

 

Oglądanie teraz obrazu z kamer internetowych pozwoli porównać nam ten widok z pełnymi ludzi ulicami. A te zobaczymy na własne oczy, pewnie już za kilka miesięcy, a może za rok. Ale zobaczymy.

Nikt przecież nie zrezygnuje ze swojej wyprawy marzeń za ocean. W tej sytuacji możemy ją co najwyżej nieco przesunąć.

Niektóre z kamer mogą być czasowo niedostępne, lub pokazywać nagrany wcześniej obraz. W takim przypadku należy kliknąć napis „na żywo”. Jeśli wtedy kropka obok zaświeci się na czerwono to będziecie mieli pewność, że oglądacie aktualny przekaz.

 

 

KAMERY INTERNETOWE W NOWYM JORKU

 

Na początek Nowy Jork, miasto, na które zwrócone są oczy niemal całego świata. I to nie tylko z powodu pandemii, która tam zbiera wyjątkowo wiele ofiar.

Jednak także dlatego, że Nowy Jork jest dla wielu podróżników marzeniem na szczycie listy miejsc do odwiedzenia. Wielu z nas miało w tym roku w planie je odwiedzić.

Na początek dwie kamery internetowe na Times Square, w miejscu, w którym każdego dnia można spotkać 300,000 ludzi. W sylwestra w tej przestrzeni Nowy Rok wita pół miliona mieszkańców i turystów.

 

 

 

Dwie kolejne kamery pokazują widok na Manhattan, East River oraz mosty Brooklyn Bridge i Manhattan Bridge.

 

 

 

Wreszcie ostatnia w tym zestawieniu nowojorska kamera pokazuje obraz z Bryant Park. Jest to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców, znajduje się jedną przecznicę od Times Square.

 

 

 

KAMERA INTERNETOWA W CHICAGO

 

Kamera pokazuje obraz na nabrzeże jeziora Michigan oraz budynki wzdłuż North Lake Shore Drive, szerokiej drogi prowadzącej przez centrum wzdłuż jeziora.

 

 

KAMERY INTERNETOWE W BOSTONIE

 

Obie bostońskie kamery pokazują nabrzeża i mosty nad Charles River. Rzeka ta przecina centrum miasta.

 

 

 

 

KAMERY INTERNETOWE W LAS VEGAS

 

Dwie kamery z Las Vegas pokazują tą samą okolicę, ale z przeciwnych punktów widzenia. Można na niej oglądać Strip – główną ulicę miasta, przy której ciągną się kasyna. Zazwyczaj wieczorami jest tam nieopisany tłok.

 

 

 

 

KAMERA INTERNETOWA W FORT LAUDERDALE

 

Fort Lauderdale to miasto położone w obszarze metropolitalnym Miami. Kamera pokazuje obraz na Broward Boulevard, w samym certum miasta.

 

 

KAMERA INTERNETOWA W HOUSTON

 

Kamera w Houston pokazuje linię wieżowców całego centrum miasta. Ze względu na umiejscowienie kamery najlepiej oglądać obraz przy dobrej pogodzie.

 

 

 

KAMERA INTERNETOWA W SANTA MONICA

Kamera pokazuje plażę w Santa Monica, ale przede wszystkim słynne molo. To właśnie tutaj znajduje się znak kończący szlak Route 66, ciągnący się aż z Chicago.

 

 

 

KAMERY INTERNETOWE W MILWAUKEE

Kamery pokazują obraz z centrum miasta oraz brzegów Milwaukee River.

 

 

 

 

KAMERA INTERNETOWA W ANCHORAGE

 

Dość egzotyczna w tym zestawieniu lokalizacja. Miasto Anchorage mieści się na Alasce. Obraz z kamery pokazuje bazę wodnopłatów nad jeziorem Hood, znajdującego się na obrzeżach miasta.

 

 

 

KAMERA INTERNETOWA W LARAMIE

 

Laramie to niewielkie miasto położone w stanie Wyoming. Kamera pokazuje obraz z jego historycznego centrum.

 

 

 

KAMERA INTERNETOWA W WASZYNGTONIE

 

Na koniec obraz z nietypowej kamery, pokazuje ona obraz na żywo z pasa startowego lotniska Reagan National Airport w Waszyngtonie.  Możecie się przekonać, że co prawda ruch samolotowy nadal się odbywa, ale jest on bardzo niewielki.

 

 

 

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ola z Muzycznej Listy

Świetne! I jak wszystko wróci do normalności będzie można sobie porównać! Szczególnie lotnisko.

PODOBNE

Ciekawostki o Las Vegas

Zanim wybierzecie się do Miasta Grzechu warto poznać ciekawostki o Las Vegas. Wiele z nich pomoże zaplanować ciekawszy pobyt w mieście.

OMNY Card – nowy system opłat za transport w Nowym Jorku

Od lat transport w Nowym Jorku płaciliśmy za pomocą MetroCard. NYC wprowadził nowy system opłat za transport. Nazywa się OMNY i jest znacznie prostszy w obsłudze. Jak z niego skorzystać?

Zaćmienie słońca 2022 w Polsce

Po dłuższej przerwie czeka nas za kilka dni wyczekiwane przez fotografów zaćmienie słońca 2022. Jak się przygotować do obserwacji i fotografowania tego zjawiska

Będą nowe parki narodowe w USA?

Pytanie raczej nie czy będą nowe parki narodowe w USA, ale kiedy. Amerykanie rozważają właśnie włączenie do systemu parków także miejsc związanych historią drugiej połowy XX wieku.

Porównanie New York Pass – który wybrać?

Zaraz po tym jak zdecydujecie o wyprawie do Nowego Jorku pojawia się pytanie, który karnet na zwiedzanie wybrać. Oto porównanie New York Pass wg aktualnych cen.

Gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie

Jadąc przez Śląsk, kawałek za Częstochową możecie natrafić na gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie. Zaprojektował go i zbudował Polak.

Nowa opłata za parkowanie w parku narodowym w USA

Od 1 marca 2023 wprowadzona zostanie nowa opłata za parkowanie w parku narodowym w USA. Wszystkie przychody uzyskane w ten sposób będą przez park przeznaczane na utrzymanie infrastruktury i obsługę turystów.

Death Valley NP jest zamknięty do odwołania

Skutki wyjątkowo obfitych ulew doprowadziły do tego, że Death Valley NP jest zamknięty do odwołania. Skala kataklizmu jest określana jako opady 1000-lecia. KATASTROFALNE ULEWY W...
2
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x