fbpx

Jak wygląda Poznań w rzeczywistości równoległej?

Zastanawialiście się kiedykolwiek jak wyglądałby Poznań gdyby w historii coś poszło inaczej? Albo jak wygląda Poznań w rzeczywistości równoległej? Mógłby wyglądać na przykład tak jak na tych zdjęciach.

 

 

POZNAŃ W RZECZYWISTOŚCI RÓWNOLEGŁEJ

 

Historia Poznania i w ogóle Polski to szereg wojen i wydarzeń, które hamowały rozwój miasta. Czasem można się pobawić w gdybanie co by było. No właśnie, a gdyby Poznań rozwijał się dynamicznie od 1253 roku, omijały go wszystkie wojny.

Zamiast tego ściągaliby tu ludzie z fantazją i gotówką by realizować swoje wizje. Co w Poznaniu byłoby inaczej? Wszystko czy tylko niektóre budynki? Poniżej kilka przykładów jak mógłby Poznań wyglądać.

 

Wyobraźmy sobie, że jedna z wersji Poznania nie posiada lotniska na Ławicy. Wtedy w Centrum można byłoby budować tak wysoko jak się chce. A na Św. Marcinie zamiast Alfy stałby najbardziej odchylony od pionu budynek na świecie. Tak, dużo bardziej niż wydaje się odchylony Bałtyk.

 

Poznań w rzeczywistości rónoległej

 

 

Jedna z potencjalnych możliwości jest taka, że nie mamy na Ostrowie Tumskim katedry i biskupstwa. A zamiast tego stoi tam najwyższy wieżowiec na świecie i ze Śródki jest taki widok jak poniżej.

 

Poznań w rzeczywistości rónoległej

 

A jak mogłoby wyglądać centrum gdyby Poznania nie przecinała szeroka rzeka torów kolejowych? Wtedy wysokie budynki stałyby wokół targów. A obecnie najwyższy w okolicy Bałtyk ginąłby pomiędzy znacznie wyższymi drapaczami chmur.

 

Poznań w rzeczywistości rónoległej

 

A może Jeżyce są w którejś z rzeczywistości kompletnie inną dzielnicą? Nie ma kamienic, są za to wieżowce i Wall Street? Więc chyba w miejscu Ogrodu Botanicznego byłby Central Park?

 

Poznań w rzeczywistości rónoległej

 

Wreszcie może być i tak, że jest taka wersja rzeczywistości, gdzie nie zmieniono biegu Warty. I patrząc na wschód ze Świętego Marcina widać wieżowce nad Chwaliszewo Marina?

 

Poznań w rzeczywistości rónoległej

 

Jeśli znacie Sheldona Coopera to zapewne jesteście świadomi, że musi istnieć przynajmniej jedna rzeczywistość równoległa, w której Poznań wygląda dokładnie tak jak na zdjęciach. Podoba się wam w takiej wersji?

Na zdjęciach wykorzystane są wieżowce Dubaju i Nowego Jorku.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

5 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
2 lat temu

Wygląda na to że chyba dobrze ze były te ograniczenia.

Katarzyna
Katarzyna
2 lat temu

W niektórych punktach miasta przydałby się odrobinę swierzosci w architekturze

Sss
Sss
2 lat temu

Super fajny pomysł!

PODOBNE

Planowanie podróży z chatGPT

Planowanie podróży z ChatGPT otwiera przed tobą świat nieograniczonych możliwości. Dzięki sztucznej inteligencji możesz się dowiedzieć o miejscach, o których nie miałeś pojęcia, zaplanować najkrótszą trasę. A przy okazji oszczędzić czas, nerwy i pieniądze.

Pakowanie z ChatGPT: niezbędnik każdego turysty

Zmęczony wiecznym zapominaniem o czymś ważnym podczas pakowania? Pakowanie z ChatGPT to rozwiązanie twoich problemów! Dowiedz się, jak inteligencja sztuczna może zorganizować twój bagaż, zapewniając, że wszystko, czego potrzebujesz, znajdzie się w twojej walizce.

Efekt halo na niebie – kiedy występuje

Efekt halo fascynuje i inspiruje od wieków, łącząc naukę z magią natury. Czym jest to fascynujące zjawisko atmosferyczne i kiedy występuje?

Zamek w Stobnicy – ścieżka edukacyjna?

Odwiedziłem zamek w Stobnicy czy raczej tzw. ścieżkę edukacyjną, która wydaje się być zrobiona wyłącznie jako pretekst do zobaczenia z bliska budowli. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających to miejsce?

Nowa kładka w Owińskach, nad Wartą

Właśnie została oddana do użytku kładka w Owińskach, nad Wartą. Konstrukcja powstała z myślą zarówno o pieszych jak i rowerzystach.

Sztuczna inteligencja i Photoshop. Witamy w Matrixie.

Sztuczna inteligencja i Photoshop już wkrótce sprawią, że nie będziecie mieli bladego pojęcia czy to co widzicie jest realne. Oto przykład pochodzący z prostego...

Najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku

Kiedy Manhattan zaczął rosnąć w górę? Czy najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku ciągle jeszcze stoją? Które to są budynki? Zapraszam do spojrzenia wstecz, o niemal 150 lat, tego w historię wielkiego miasta.

Ciekawostki o Las Vegas

Zanim wybierzecie się do Miasta Grzechu warto poznać ciekawostki o Las Vegas. Wiele z nich pomoże zaplanować ciekawszy pobyt w mieście.
5
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x