fbpx

Jak wygląda Poznań w rzeczywistości równoległej?

Zastanawialiście się kiedykolwiek jak wyglądałby Poznań gdyby w historii coś poszło inaczej? Albo jak wygląda Poznań w rzeczywistości równoległej? Mógłby wyglądać na przykład tak jak na tych zdjęciach.

 

 

POZNAŃ W RZECZYWISTOŚCI RÓWNOLEGŁEJ

 

Historia Poznania i w ogóle Polski to szereg wojen i wydarzeń, które hamowały rozwój miasta. Czasem można się pobawić w gdybanie co by było. No właśnie, a gdyby Poznań rozwijał się dynamicznie od 1253 roku, omijały go wszystkie wojny.

Zamiast tego ściągaliby tu ludzie z fantazją i gotówką by realizować swoje wizje. Co w Poznaniu byłoby inaczej? Wszystko czy tylko niektóre budynki? Poniżej kilka przykładów jak mógłby Poznań wyglądać.

 

Wyobraźmy sobie, że jedna z wersji Poznania nie posiada lotniska na Ławicy. Wtedy w Centrum można byłoby budować tak wysoko jak się chce. A na Św. Marcinie zamiast Alfy stałby najbardziej odchylony od pionu budynek na świecie. Tak, dużo bardziej niż wydaje się odchylony Bałtyk.

 

Poznań w rzeczywistości rónoległej

 

 

Jedna z potencjalnych możliwości jest taka, że nie mamy na Ostrowie Tumskim katedry i biskupstwa. A zamiast tego stoi tam najwyższy wieżowiec na świecie i ze Śródki jest taki widok jak poniżej.

 

Poznań w rzeczywistości rónoległej

 

A jak mogłoby wyglądać centrum gdyby Poznania nie przecinała szeroka rzeka torów kolejowych? Wtedy wysokie budynki stałyby wokół targów. A obecnie najwyższy w okolicy Bałtyk ginąłby pomiędzy znacznie wyższymi drapaczami chmur.

 

Poznań w rzeczywistości rónoległej

 

A może Jeżyce są w którejś z rzeczywistości kompletnie inną dzielnicą? Nie ma kamienic, są za to wieżowce i Wall Street? Więc chyba w miejscu Ogrodu Botanicznego byłby Central Park?

 

Poznań w rzeczywistości rónoległej

 

Wreszcie może być i tak, że jest taka wersja rzeczywistości, gdzie nie zmieniono biegu Warty. I patrząc na wschód ze Świętego Marcina widać wieżowce nad Chwaliszewo Marina?

 

Poznań w rzeczywistości rónoległej

 

Jeśli znacie Sheldona Coopera to zapewne jesteście świadomi, że musi istnieć przynajmniej jedna rzeczywistość równoległa, w której Poznań wygląda dokładnie tak jak na zdjęciach. Podoba się wam w takiej wersji?

Na zdjęciach wykorzystane są wieżowce Dubaju i Nowego Jorku.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

5 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
3 lat temu

Wygląda na to że chyba dobrze ze były te ograniczenia.

Katarzyna
Katarzyna
3 lat temu

W niektórych punktach miasta przydałby się odrobinę swierzosci w architekturze

Sss
Sss
3 lat temu

Super fajny pomysł!

PODOBNE

Darmowy internet dla zwiedzających USA

Wspaniała okazja dla planujących podróż za ocean. Właśnie pojawiła się oferta, dzięki której można zyskać darmowy internet dla zwiedzających USA.

Sztuczna inteligencja kontra język polski

Nie sposób wymagać od kogokolwiek kto nie mówi po polsku by rozumiał skomplikowane zwroty. Sztuczna inteligencja kontra język polski to zabawa w szukanie potknięć u kogoś kto jest dopiero na początku nauki naszego skomplikowanego języka.

Jak rozpoznać fałszywe zdjęcia zaćmienia Słońca?

Kilka dni temu na niebie obserwowaliśmy niezwykłe zjawisko, a w raz z nim pojawiły się fałszywe zdjęcia zaćmienia Słońca. Prawdopodobnie było ich nawet więcej niż tych prawdziwych. Podpowiem jak je rozpoznać?

Żywkowo – fantastyczna bociania wioska

Na północy Mazur, przy samej granicy leży bociania wioska. Co w niej niezwykłego? Otóż zamieszkuje ją więcej bocianów niż ludzi, a to oznacza naprawdę dużo bocianów do obserwowania.

Całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA

Już wkrótce fotograficzno-astronomiczna okazja tego roku. Będzie to całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA, ale obserwować je będzie można także w innych krajach.

Stewardessa radzi czy bredzi?

Ostatnio w polskich tzw. mediach pojawiła się seria niusów o tym co stewardessa radzi robić by pobyt w hotelu nie stał się koszmarem. Ale na wasze bezpieczeństwo w hotelu czyha wiele innych zagrożeń. Niektóre są śmiertelne!

Planowanie podróży z chatGPT

Planowanie podróży z ChatGPT otwiera przed tobą świat nieograniczonych możliwości. Dzięki sztucznej inteligencji możesz się dowiedzieć o miejscach, o których nie miałeś pojęcia, zaplanować najkrótszą trasę. A przy okazji oszczędzić czas, nerwy i pieniądze.

Pakowanie z ChatGPT: niezbędnik każdego turysty

Zmęczony wiecznym zapominaniem o czymś ważnym podczas pakowania? Pakowanie z ChatGPT to rozwiązanie twoich problemów! Dowiedz się, jak inteligencja sztuczna może zorganizować twój bagaż, zapewniając, że wszystko, czego potrzebujesz, znajdzie się w twojej walizce.
5
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x