fbpx

Jak wygląda Poznań w rzeczywistości równoległej?

Zastanawialiście się kiedykolwiek jak wyglądałby Poznań gdyby w historii coś poszło inaczej? Albo jak wygląda Poznań w rzeczywistości równoległej? Mógłby wyglądać na przykład tak jak na tych zdjęciach.

 

 

POZNAŃ W RZECZYWISTOŚCI RÓWNOLEGŁEJ

 

Historia Poznania i w ogóle Polski to szereg wojen i wydarzeń, które hamowały rozwój miasta. Czasem można się pobawić w gdybanie co by było. No właśnie, a gdyby Poznań rozwijał się dynamicznie od 1253 roku, omijały go wszystkie wojny.

Zamiast tego ściągaliby tu ludzie z fantazją i gotówką by realizować swoje wizje. Co w Poznaniu byłoby inaczej? Wszystko czy tylko niektóre budynki? Poniżej kilka przykładów jak mógłby Poznań wyglądać.

 

Wyobraźmy sobie, że jedna z wersji Poznania nie posiada lotniska na Ławicy. Wtedy w Centrum można byłoby budować tak wysoko jak się chce. A na Św. Marcinie zamiast Alfy stałby najbardziej odchylony od pionu budynek na świecie. Tak, dużo bardziej niż wydaje się odchylony Bałtyk.

 

Poznań w rzeczywistości rónoległej

 

 

Jedna z potencjalnych możliwości jest taka, że nie mamy na Ostrowie Tumskim katedry i biskupstwa. A zamiast tego stoi tam najwyższy wieżowiec na świecie i ze Śródki jest taki widok jak poniżej.

 

Poznań w rzeczywistości rónoległej

 

A jak mogłoby wyglądać centrum gdyby Poznania nie przecinała szeroka rzeka torów kolejowych? Wtedy wysokie budynki stałyby wokół targów. A obecnie najwyższy w okolicy Bałtyk ginąłby pomiędzy znacznie wyższymi drapaczami chmur.

 

Poznań w rzeczywistości rónoległej

 

A może Jeżyce są w którejś z rzeczywistości kompletnie inną dzielnicą? Nie ma kamienic, są za to wieżowce i Wall Street? Więc chyba w miejscu Ogrodu Botanicznego byłby Central Park?

 

Poznań w rzeczywistości rónoległej

 

Wreszcie może być i tak, że jest taka wersja rzeczywistości, gdzie nie zmieniono biegu Warty. I patrząc na wschód ze Świętego Marcina widać wieżowce nad Chwaliszewo Marina?

 

Poznań w rzeczywistości rónoległej

 

Jeśli znacie Sheldona Coopera to zapewne jesteście świadomi, że musi istnieć przynajmniej jedna rzeczywistość równoległa, w której Poznań wygląda dokładnie tak jak na zdjęciach. Podoba się wam w takiej wersji?

Na zdjęciach wykorzystane są wieżowce Dubaju i Nowego Jorku.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

5 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
2 lat temu

Wygląda na to że chyba dobrze ze były te ograniczenia.

Katarzyna
Katarzyna
2 lat temu

W niektórych punktach miasta przydałby się odrobinę swierzosci w architekturze

Sss
Sss
2 lat temu

Super fajny pomysł!

PODOBNE

Sztuczna inteligencja i Photoshop. Witamy w Matrixie.

Sztuczna inteligencja i Photoshop już wkrótce sprawią, że nie będziecie mieli bladego pojęcia czy to co widzicie jest realne. Oto przykład pochodzący z prostego...

Najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku

Kiedy Manhattan zaczął rosnąć w górę? Czy najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku ciągle jeszcze stoją? Które to są budynki? Zapraszam do spojrzenia wstecz, o niemal 150 lat, tego w historię wielkiego miasta.

Ciekawostki o Las Vegas

Zanim wybierzecie się do Miasta Grzechu warto poznać ciekawostki o Las Vegas. Wiele z nich pomoże zaplanować ciekawszy pobyt w mieście.

Zaćmienie słońca 2022 w Polsce

Po dłuższej przerwie czeka nas za kilka dni wyczekiwane przez fotografów zaćmienie słońca 2022. Jak się przygotować do obserwacji i fotografowania tego zjawiska

Zabytkowy most na Gwdzie

Blisko Jastrowia, na północy Wielkopolski znajduje się zabytkowy most na Gwdzie. Jest to mały fragment nieistniejącej już linii kolejowej.

Gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie

Jadąc przez Śląsk, kawałek za Częstochową możecie natrafić na gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie. Zaprojektował go i zbudował Polak.

Wieża widokowa na Młynicy

Wieża widokowa na Młynicy jest jedną z najnowszych w Polsce, wybudowano ją w 2021 roku. Z jej szczytu można podziwiać widok na Góry Izerskie...

Metro w Nowym Jorku – ciekawostki i tajemnice

Metro w Nowym Jorku to całe podziemne miasto. Znajdują się tam setki mil torów, opuszczone stacje, a nawet jeżdżą nawiedzone pociągi. Oto ciekawostki i tajemnice nowojorskiego metra.
5
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x